Ataşehir’de Uzman Fizyoterapist – Omurga ve Sporcu Sağlığı

ataşehir manuel terapi

Ataşehir’de omurga sağlığı ve sporcu rehabilitasyonu konularında geniş tecrübeye sahip uzman fizyoterapistlerden oluşan ekibimiz ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Omurga, kalça, diz, ayak, omuz ve dirsek problemlerinizde, kişiye özel tedavi programları sunarak ağrılarınızı hafifleterek ve hareket kabiliyetinizi arttırıyoruz. Sporcu sağlığında, performansınızı en üst düzeye çıkarmak ve yaralanmaları önlemek için özel rehabilitasyon ve kondisyon programları hazırlıyoruz. Güncel bilimsel yaklaşımlar ve manuel terapi teknikleri ile hastalarımızın iyileşme süreçlerini yönetiyor ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı oluyoruz.

ataşehir fizyoterapist

Ağrılı Hareketlere Veda Edin! Ataşehir’de Sizi  Bekliyoruz – Ataşehir Fizyoterapist

Bel ağrısı mı çekiyorsunuz? Boyun fıtığı teşhisiniz mi sizi zorluyor? Hareketleriniz kısıtlandı mı? Ataşehir’deki uzman fizyoterapistlerimiz, size ağrısız bir şekilde hareket edebilmenizi sağlamak için hazırız. Ataşehir fizyoterapist kadromuz omurga sağlığınızı korumak için özel eğitimlerden geçmiştir. 3 boyutlu manuel terapi ve terapötik egzersiz alanında uzman olan fizyoterapistlerimiz omurga sağlığınızı korumak ve geliştirmek için kişiye özel tedavi programları sunar. Omurgamız öne ve geriye eğilme, yana eğilme ve dönme hareketlerine sahiptir. Bu üç boyutlu hareket kabiliyeti, yapılan manuel terapinin de üç boyutlu olmasını zorunlu kılar. Manuel terapi ile eklemlerin hareketliliği arttırılırken, terapötik egzersizlerle manuel terapide elde edilen hareket kabiliyetinin korunması hedeflenir.

Omurga Sağlığı – Ataşehir Fizyoterapist

Bel ve boyun fıtığı sorunlarını çözmek aslında sanıldığı kadar zor olmayabilir. Eğer ağrınız kola veya bacağa yayılmıyorsa, genellikle 4-5 seanslık bir tedavi yeterli olabiliyor. Ama eğer uyuşma ve karıncalanma yaşıyorsanız, bu süreç biraz daha uzayarak 6-8 seansa çıkabilir. Uyuşma ve karıncalanma şikayetleri sadece sinir sıkışması olduğu zaman ortaya çıkan semptomlardır. Bu nedenle eğer sinir sisteminizi etkileyen bir problem varsa bu diğer omurga problemlerine kıyasla biraz daha uzun süre tedavi gerektiren bir rahatsızlıktır. En ciddi fıtık problemlerinde bile refleks kaybı veya his kaybı yoksa ameliyata gerek kalmadan, doğru bir fizyoterapi planıyla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Ağrılarınızdan kurtulmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek için bize ulaşmaktan çekinmeyin!

Kalça ve Diz Tedavileri – Ataşehir Manuel Terapi

Kalça ve diz eklemleri, vücudun en büyük ve en hareketli eklemlerindendir ve bu eklemler üzerindeki stres, zamanla aşınma ve kireçlenmelerle karşı karşıya kalabilir. Bazen vücudumuza aşırı yüklendiğimiz dönemlerde de bu bölgede herhangi bir yıpranma oluşmasa da ağrı oluşabilir. Örneğin, suprapatellar bursit adı verilen bir rahatsızlık dize aşırı yüklenilen bir yürüyüş sonrası oluşabilir. Bu durumlara overuse yaralanma denilir ve tedavi sürecinde fizyoterapi oldukça önemlidir. Bunlar dışında kalan travmatik veya cerrahi sonrası süreçlerde de ekibimiz uzmanlaşmıştır. Cerrahi veya travma sonrası bölgede gelişen ödem ve kas güçsüzlüğüne yol açan inhibisyonların ortadan kaldırılması gerekir. Bu konularda manuel terapi ve egzersiz temelli tedavi elektroterapi, lazer, ultrason gbi elektrikli cihazlarla yapılan tedavilerden daha üstündür.

M Terapi ataşehir fizyoterapist kadromuz bu bölgelerde yaşanan sorunların değerlendirme ve tedavisinde uzmanlaşmıştır. Tedavi süreçleri genellikle manuel terapi, egzersiz programları ve gerektiğinde ağrı yönetimi tekniklerini içerir. Amaç, hastaların ağrılarını hafifletmek, hareket kabiliyetlerini artırmak ve günlük aktivitelerini daha rahat yapabilmelerini sağlamaktır.

Ayak ve Ayak Bileği Problemleri – Ataşehir Fizyoterapist

Ayak ve ayak bileği problemleri, yürüyüş ve koşma gibi temel hareketler esnasında gelişen travma veya aşırı kullanmaya bağlı olarak ortaya çıkaibilir. Bu tür sorunlar genellikle sporcularda ve aktif yaşam süren kişilerde görülür. Aşil tendinopatisi, posterior impingement, ayak bileği burkulması gibi problemler daha çok sportif aktivitelere yüksek katılım gösteren kişilerde görülür. Bu kişilerin tedavi sürecinde sadece mevcut ağrıyı veya kısıtlılığı ortadan kaldırmak yeterli olmaz. Bu durumda sportif rehabilitasyon prensipleri çerçevesinde ilerlemek ve kişilerin eski sportif performansa kavuşmaları hedeflenmelidir. Aksi takdirde hastalar tam bir memnuniyet duymayacak veya tekrar spora döndüklerinde benzer sakatlıklarla tekrar karşılaşacaktır.

M Terapi Ataşehir fizyoterapist ekibimiz sportif rehabilitasyon konusundaki deneyimleri sayesinde ayak ve ayak bileği yaralanmaları veya cerrahi sonrası tedavi sürecinde size yardımcı olacaktır. Süreç içerisinde gerekli tedavi metodlarını belirler ve tam kapsamlı bir tedavi aldığınızdan emin olmanızı sağlar.

Omuz ve Dirsek Sağlığı – Ataşehir Fizyoterapist

Omuz ve dirsek eklemleri, günlük yaşamda ve özellikle sporcularda sıklıkla sakatlıkla karşılaşan eklemlerdir. Bu eklemlerle ilgili problemler, kas ve tendon yaralanmaları, eklem içi ödem veya aşırı kullanım nedeniyle oluşabilir. Bu durumlara örnek olarak omuz sıkışma sendromu, rotator cuff yırtığı, donuk omuz, tenisçi dirseği gibi sakatlıklar örnek verilebilir. Bu durumlarda öncelikle hasta eğitimi verilerek mevcut problemi nasıl kötüleştirmeyeceği anlatılmalıdır. Ardından tedavi sürecinde fizyoterapist işin içine girer ve mevcut problemlere uygun manuel terapi ve egzersizleri belirleyerek tedaviyi planlar. Buralarda omuz ve dirsekteki mevcut durumun kötüleşmemesi için yapılan hasta eğitimi yetersiz olursa hiçbir fizyoterapist başarılı bir tedavi yönetemez. Bu nedenle bu problemlerde hasta eğitimi her şeyden önce gelir.

M Terapi Ataşehir fizyoterapist kadromuz omuz ve dirsek sorunlarını tedavi ederken, manuel terapi, egzersiz programları belirler ve daha önemlisi mevcut problemin ne olduğunu hastaya detalı bir şekilde açıklar. Böylece hasta problemin ne olduğunu tam bir şekilde anlar ve nasıl o bölgeyi koruyacağını ve nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğunu öğrenir. Bu sayede hasta fizyoterapiste daha az bağımlı olur ve günlük yaşamını kendisi bu yönde organize edebilir. Fizyoterapistin tedavideki temel amacı, ağrıyı azaltmak, hareket kabiliyetini geri kazandırmak ve gelecekteki yaralanmaları önlemektir.

Sporcu Sağlığı ve Sportif Rehabilitasyon – Ataşehir Fizyoterapist

Sporcular, performanslarını en üst düzeye çıkarmak ve yaralanmaları önlemek için özel bir dikkat ve bakım arayışındadır. Ataşehir fizyoterapist ekibimiz, sporcu sağlığı ve performans artırma konusunda geniş bir deneyime sahiptir. Bu konuda antrenmen bilimi, koruyucu rehabilitasyon ve kuvvet-kondisyon eğitimleri almışlardır. Fizyoterapistlerimiz tedavi sürecinde sporcular için özel olarak tasarlanmış rehabilitasyon ve kondisyon programları hazırlarken aynı zamanda sportif performansı korumaya yönelik de çalışabilmektedirler. Bu programlar, sporcuya özel ihtiyaçlar ve hedefler doğrultusunda hazırlanır. Sporcuların daha güçlü, daha hızlı ve daha dirençli olmalarına yardımcı olunur. Böylece sakatlıktan kurtulduklarında tamhaliyle eski performanslarına kavuşabilirler.

Ataşehir Manuel Terapi ve Teknikleri 

Manuel terapi, fizyoterapi tedavilerinin önemli bir parçasıdır ve çeşitli kas-iskelet sistemi sorunlarının tedavisinde kullanılır. Ataşehir fizyoterapist ekibimiz, manuel terapi tekniklerini etkin bir şekilde kullanarak, ağrıların hafifletilmesine, eklem hareketliliğinin artırılmasına ve kas gerginliklerinin giderilmesi konusunda doğru planlamaları yapar. Manuel terapi teknikleri arasında, mobilizasyon, kayropraktik, yumuşak doku masajı ve nöromobilizasyon teknikleri bulunur. Bu teknikler sadece doğru planlandığında etkili olurlar. Örneğin kolda veya bacakta uyuşma karıncalanma şikayeti olan bireyerin kayropraktik almalarına gerek yoktur. Bu kişilerin daha çok mobilizasyon ve nöromobilizasyon teknikleri ile tedavi almaları gerekir. Omuz veya kalçada hareket kısıtlılığı olan kişilerin de nöromobilizasyon değil daha çok yumuşak doku masajı ve mobilizasyon teknikleri ile tedavi almaları gerekir.

Bu nedenle alınacak manuel terapinin etkinliği ancak doğru ve etkin bir şekilde planlanırsa yüksek olabilir. Ataşehir manuel terapi konusunda danışmak için bize ulaşabilirsiniz.

Kişiye Özel Tedavi Programları – Ataşehir Fizyoterapist

Her bireyin fiziksel yapısı ve sağlık durumu farklıdır. Bu nedenle başarılı bir tedavi ancak tedavinin kişinin özel durumu göz önüne alınarak planlandığında elde edilebilir. Örneğin bir bel ağrısı durumunda kişinin boyu, kilosu, yaşı, esnekliği, kuvveti gibi parametreleri göz önüne almadan otomatik bir şekilde her hastaya aynı egzersiz kağıdından koparılarak planlanan tedavi başarısız bir tedavi olacaktır. Ataşehir fizyoterapist ekibimiz, her hastaya özel tedavi programları hazırlamaktadır.

Bu programlar, hastanın özel ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda şekillendirilir. Tedavi süreçlerinde, hastaların aktif katılımı teşvik edilerek, daha iyi sonuçlar elde edilmesi amaçlanır. Hastalar, fizyoterapistlerinin rehberliğinde evde yapabilecekleri egzersiz programlarına da yönlendirilir. Bu yaklaşım, tedavi sürecinin etkinliğini artırır ve hastaların daha kısa sürede iyileşmelerine yardımcı olur. 27 yaşında sporcu birinin yaşadığı bel ağrısı ile 60 yaşında kalça protezine sahip birinin yaşadığı bel ağrısı kesinlikle birbirinden farklı tedavi edilir. Problem ve şikayet aynı olsa da tedavi birbirinden tamamen farklıdır.

Hasta Memnuniyeti ve Takibi – Ataşehir Fizyoterapist

Hasta memnuniyeti, Ataşehir’deki fizyoterapistlerin öncelikleri arasındadır. Hastaların tedavi süreçlerinden memnun kalmaları ve sağlık durumlarının iyileşmesi, en önemli hedeflerden biridir. Bu doğrultuda, hastaların tedavi süreçleri düzenli olarak takip edilir ve gerektiğinde tedavi planları revize edilir. Ayrıca, hastalar tedavi sonrasında da desteklenerek, iyileşme süreçlerinin sürdürülebilir olması sağlanır.

Ataşehir fizyoterapist ekibimize whatsapp yoluyla haftanın yedi günü ulaşabilirsiniz. Omurga ve sporcu sağlığı konusunda geniş bir bilgi ve deneyime sahip kadromuz ile her türlü sorularınızı cevaplayabiliriz. Unutmayın, birebir görüşme sonucunda elde edeceğiniz bilgi er zaman daha kapsamlı olacaktır. Ücretsiz değerlendirme seansımız için iletişim kanallarından randevu oluşturabilirsiniz.

Adres tarifi için tıklayın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Scroll to Top
Telefon
whatsapp