Suadiye’de Aletli Pilates ile Sağlıklı ve Fit Bir Yaşam

suadiye pilates

Suadiye, sağlıklı yaşamı ve aktif bir yaşam tarzının bir hayat kültürü haline getirmiş özel bir semttir. Bu semtte yer alan pilates stüdyomuz, bölge sakinlerine hem bedensel hem de zihinsel sağlıklarını korumaları ve geliştirmeleri için harika imkanlar sunar. Özellikle Suadiye Pilates stüdyolarında sunulan aletli pilates ve reformer pilates hem güçlü kaslar hem de esnek bir beden için mükemmel bir seçenektir. Merkezimizde pilates ekipmanlarının tamamı ve daha fazlası sizler için mevcuttur.

Suadiye’nin Bir Numaralı Pilates Stüdyosu

Suadiye pilates stüdyoları arasından uzman ekibimiz ile ayrışıyoruz. Bölge halkının sağlıklı bir yaşam tarzını benimseme çabasına önemli destek sağlamak adına ekibimiz çoğunlukla fizyoterapistlerden oluşmaktadır. Stüdyomuzda her seviyeden katılımcıya uygun dersler bulunur ve profesyonel pilates eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirilir. Ayrıca, Suadiye’deki stüdyomuz diğer yerlerden farklı olarak klinik pilates hizmeti de sunar. Klinik pilates, özel sağlık koşullarına veya sakatlıklara yönelik olarak kişiye özel olarak tasarlanmış bir pilates programını içerir. Duruş bozukluğu, bel ağrısı, boyun ağrısı gibi kas iskelet sistemi problemlerinin çözümü içim klinik pilates oldukça etkilidir. Bire bir derslerle fizyoterapist eşliğinde pilates derslerinde klinik pilatesin etkisini bir paket sonunda bile hissedeceksiniz. Üstelik derslerden önce değerlendirme ve demo ders ücretsiz! Bu sayede aklınızda herhangi bir soru varsa herhangi bir ücret ödemeden gelip stüdyomuzu deneyimleyebilirsiniz.

suadiye klinik pilates

Reformer Pilates Suadiye’de – Arzu Ettiğiniz Görünüme Kavuşun

Suadiye pilates stüdyolarında en popüler hizmetlerden biri de reformer pilatesdir. Reformer, aletli pilatesin önemli bir parçasıdır ve özellikle direnç sağlayarak kasların güçlenmesini ve esnemesini sağlar. Bu sistem, vücudu dengeleyerek postürü düzeltir ve sakatlanmaları önler. Merkezimizde bulunan antrenörlerle sağlığı korumanın ötesine geçip, hayal ettiğiniz vücuda da aletli pilates ile kavuşabilirsiniz. Kilo verme, sıkılaşma ve incelme gibi hedeflerinize göre planlabilen egzersiz programı ile forma girmeniz mümkün. Eğitmenlerimiz sizin için lokomotif olmaya hazır, siz de bu yolda olmak istiyorsanız raylarımızı sizin hayallerinize doğru çevireceğiz!

Suadiye aletli pilates, geleneksel pilatesten farklı olarak özel tasarlanmış aletlerin kullanıldığı bir egzersiz sistemidir. Bu aletler, vücudu desteklerken aynı zamanda kasları güçlendirir ve esnetir. Suadiye’deki pilates stüdyolarında, bu aletlerle yapılan egzersizler kişinin vücut koordinasyonunu, denge yeteneğini ve postürünü geliştirir. Aletli pilatesin temel prensipleri arasında nefes kontrolü, merkezi güçlendirme ve akışlı hareketler bulunur. Derslerde eğitmenlerimiz sizinle her zaman birebirr ilgileneceği için boşa geçirecek bir dakikanız bile olmayacak ve aldığınız seansların verimliliği %100 olacaktır!

Suadiye Pilates ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Pilatesin farklı türleri nelerdir?

Pilates, çeşitli ekipmanlarla veya sadece mat üzerinde yapılabilecek bir dizi farklı egzersiz türü içerir. Kendi içerisinde alt türleri vardır. Merkezimizde aşağıdaki tüm pilates yöntemleri kullanılmakta ve kişiye özel planlanmaktadır. Özellikle yapmak istediğiniz bir tür varsa mutlaka deneme dersi öncesinde eğitmeninize bunu bildirin.

Suadiye Mat Pilates: Mat pilates, sadece mat üzerinde yapılan egzersizlerden oluşur. Vücut ağırlığı ve yerçekimi direnci kullanılarak kasları güçlendirmek, esnetmek ve dengelemek amaçlanır. Mat pilates, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar farklı zorluk seviyelerinde egzersizler içerebilir. Genellikle kilo vermek için yüksek tempolu egzersizlerde kullanılır.

Suadiye Aletli Pilates: Aletli pilates, özel tasarlanmış pilates ekipmanlarıyla yapılan egzersizleri içerir. Bu ekipmanlar arasında reformer, cadillac, chair, ve barrel gibi aletler bulunur. Aletler, vücut direnci sağlar ve egzersizlerin daha kontrollü ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlar. Genellikle esnemek ve postürel farkındalığı arttırmak için kullanılır.

Suadiye Reformer Pilates: Reformer, en yaygın kullanılan aletli pilates ekipmanlarından biridir. Hareketli bir platform ve yaylarla donatılmış bir koltuk sistemi olarak tasarlanmıştır. Reformer pilates, vücut pozisyonlarını değiştirerek farklı kas gruplarını hedefleyen çeşitli egzersizler sunar. Çoğunlukla esnemek amaçlı kullanılmakla birlikte egzersiz esnasında birden fazla yay kullanılarak kuvvetlenmek için de kullanılabilir.

Cadillac (Trapeze Table) Pilates: Cadillac, çok yönlü bir aletli pilates ekipmanıdır. Üstünde askılar, yaylar ve destekleyici pedallar bulunur. Cadillac pilates, kasları güçlendirmenin yanı sıra esnetme ve uzanma hareketleri de içerir. Daha çok postürel farkındalığı arttırmak ve kişinin kaslarına olan hakimiyeti arttırmak için kullanılır.

Barrel Pilates: Barrel, yuvarlak veya yarım silindir şeklinde tasarlanmış bir aletli pilates ekipmanıdır. Barrel pilates, esneme, destekleme ve germe egzersizlerini içerir. Özellikle omurga esnekliği ve postür düzeltilmesi için etkilidir. Hemen hemen her ders sonunda üyelerin esnemeleri için mutlaka kullandırırız. Özel yapısı sayesinde dik duruş için oldukça faydalı egzersizler barrel aletinde yapılır.

Pilates ne sıklıkta yapılmalıdır?

Kişinin hedefleri ve mevcut fiziksel durumuna göre bu değişmekle birlikte haftada en az 2 defa yapılması gerekir. Yoğun ve hızlandırılmış programa girmek isteyenler için ise en fazla haftada 3 olarak planlanmalıdır. 3’den fazlası kişiye fazla yüklenmeye ve bunun sonucunda sakatlığın gelişmesine neden olabilir. Başlangıç için haftada 2 daha sonra haftada 3’e çıkarılması bizim temel tavsiyemizdir. Haftada 1 yapılacak pilatesin anlamlı bir faydası olmayacaktır.

Kimler pilates yapmamalıdır?

Aktif olarak devam eden bir ağrısı bulunan kişilerin önceliği pilates olmamalıdır. Eğer sabah kalktığınızda olan veya gece uykunuzdan uyandıran bir ağrınız varsa öncelikle bir fizyoterapiste başvurmalısınız. Merkezimizdeki manuel terapi seansları size bu konuda yardımcı olabilir. Manuel terapi sonrasında ağrılarınız azaldığında fizyoterapistin belirleyeceği çerçevede dilediğiniz gibi spor yapabilirsiniz.

Adres tarifi için tıklayın

Anahtar Kelimeler: suadiye pilates, suadiye aletli pilates, suadiye klinik pilates, suadiye fonksiyonel egzersiz

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Scroll to Top
Telefon
whatsapp